| year | source | type | team | rank | view rankings | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2025 | MLB Pipeline | Team | Tampa Bay Rays | 30 | View Rankings | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2026 | Baseball America | Team | Tampa Bay Rays | 15 | View Rankings | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2026 | MLB Pipeline | Team | Tampa Bay Rays | 11 | View Rankings | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 record(s) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| message | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Player 20-80 scouting grades are available to TBC PREMIUM subscribers | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 record(s) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| year | team name | league | level | mlb | # | age | pos | tbc+ | g | ab | r | h | 2b | 3b | hr | rbi | sb | cs | bb | so | hbp | sh | sf | ibb | gdp | tb | pa | xbh | 1b | avg | obp | slg | ops | seca | iso | babip | bb% | so% | so/bb | ab/hr |
| 2025 | Charleston RiverDogs | Caro2 | A | TBA | 20 | 18 | C | 110 | 102 | 336 | 46 | 77 | 16 | 1 | 6 | 49 | 9 | 2 | 89 | 121 | 6 | 1 | 7 | 2 | 5 | 113 | 439 | 23 | 54 | .229 | .393 | .336 | .729 | .393 | .107 | .329 | 20.27 | 27.56 | 1.36 | 56.00 |
| 2025 | Bowling Green Hot Rods | SAL2 | A+ | TBA | 25 | 18 | C | 5 | 16 | 2 | 4 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 5 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | 22 | 2 | 2 | .250 | .409 | .438 | .847 | .438 | .188 | .364 | 22.73 | 27.27 | 1.20 | 0.00 | |
| 2026 | Bowling Green Hot Rods | SAL2 | A+ | TBA | 19 | C | 106 | 103 | 392 | 67 | 96 | 17 | 2 | 21 | 66 | 8 | 4 | 70 | 128 | 8 | 0 | 4 | 0 | 1 | 180 | 474 | 40 | 56 | .245 | .367 | .459 | .826 | .403 | .214 | .304 | 14.77 | 27.00 | 1.83 | 18.67 | |
| Tot: | Minors (2 yrs) | Minors | 210 | 744 | 115 | 177 | 34 | 4 | 27 | 118 | 17 | 7 | 164 | 255 | 14 | 1 | 12 | 2 | 6 | 300 | 935 | 65 | 112 | .238 | .380 | .403 | .783 | .399 | .165 | .316 | 17.54 | 27.27 | 1.55 | 27.56 | ||||||
| Tot: | A (1 yrs) | A | 102 | 336 | 46 | 77 | 16 | 1 | 6 | 49 | 9 | 2 | 89 | 121 | 6 | 1 | 7 | 2 | 5 | 113 | 439 | 23 | 54 | .229 | .393 | .336 | .729 | .393 | .107 | .329 | 20.27 | 27.56 | 1.36 | 56.00 | ||||||
| Tot: | A+ (2 yrs) | A+ | 108 | 408 | 69 | 100 | 18 | 3 | 21 | 69 | 8 | 5 | 75 | 134 | 8 | 0 | 5 | 0 | 1 | 187 | 496 | 42 | 58 | .245 | .369 | .458 | .827 | .404 | .213 | .306 | 15.12 | 27.02 | 1.79 | 19.43 | ||||||
| Avg: | Minors - 162 game avg | Minors | 162 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 | 🔒 |
| year | team name | league | category | age | g | ab | r | h | 2b | 3b | hr | rbi | sb | cs | bb | so | hbp | sh | sf | ibb | gdp | tb | pa | xbh | 1b | avg | obp | slg | ops | seca | iso | babip | bb% | so% | so/bb | ab/hr |
| 2026 | Tampa Bay Rays | MLB Spring Training | Spring | 19 | 3 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | .250 | .250 | .250 | .500 | .000 | .000 | 1.000 | 0.00 | 75.00 | 0.00 | 0.00 |
| Tot: | Spring (1 Yrs) | Spring | 3 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | .250 | .250 | .250 | .500 | .000 | .000 | 1.000 | 0.00 | 75.00 |
| Speed | Power | Contact | Xtra | Rbis | Runs | Hitting | Durability | Team Success |
| 31 | 60 | 27 | 52 | 53 | 8 | 44 | 82 | .000 |